Μακεδονικός Γρίβας – Παίονες Αξιούπολης 3 – 2 ( 8η Αγων.)

Ημερομηνία : 22-11-2009      Ανταπόκριση  Κιόσης Δημήτρης – Καρατζίάς Γιώργος

ΓΗΠΕΔΟ   ΓΡΙΒΑΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΡΙΒΑΣ  –  ΠΑΙΟΝΕΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ   3  -2

Το απουσιολόγιο του Μακεδονικού Γρίβας ήταν γεμάτο ονόματα αυτήν την Κυριακή. Ετσι απο την Κερκίδα είδαν το Παιχνίδι 4 Παίχτες του Μακεδονικού ( ΡΟΠΚΑΣ, ΚΑΡΑΤΖΙΑΣ Γ, ΓΕΡΑΚΑΡΤΣΗΣ και ΚΕΧΑΓΙΑΣ) , δίνοντας τους μία εικόνα το πώς νοιώθουν οι Φίλαθλοι βλέποντας τα τελευταία παιχνίδια.

Ο σκοπός βέβαια του ποδοσφαιρικού πρωταθλήματος είναι η συγκομιδή Βαθμών, κάτι που οι ποδοσφαιριστές του Μακεδονικού κάνουν τελικά με επιτυχία ανεβάζοντας την ΟΜΑΔΑ στην θέση του βαθμολογικού πίνακα, μετατρέποντας τελικά την ψυχοφθόρα διαδικασία της νίκης ένα χαμόγελο στα χείλη όλων μας. Αυτός όμως που τελικά πλήρωσε την σημερινή νίκη, με την διαταραχή  της Ψυχικής του ηρεμίας, ήταν ο Προέδρος του Μακεδονικού, Θεοδώρου Αθανάσιος, που στο ημίχρονο, τα ΕΨΑΛΕ για τα καλά στους Ποδοσφαιριστές του. Φωνές πού σε συνδυασμό με το φιλότιμο, άλλαξαν την Ροή του παιχνιδιού και έφεραν το Θετικό αποτέλεσμα.

Ο Μακεδονικός έκανε εξαιρετικό ξεκίνημα και με Γκόλ απο τα Αποδυτήρια, προηγήθηκε στο  2΄λεπτό. Κατόπιν, Κυριακή σου λέει είναι » …ας κάνουμε ΠΙΚ-ΝΙΚ » … και βολτάριζαν στο Γήπεδο απολαμβάνοντας τους Αντιπάλους, ΟΧΙ ΜΟΝΟ να Ισοφαρίζουν αλλά στην συνέχεια να Προηγούνται κιόλας χάνοντας πολλές ευκαιρίες για διεύρυνση του ΣΚΟΡ.

Στην ανάπαυλα του Ημιχρόνου ειπώθηκαν μεταξύ άλλων και τα εξής : » %$#%#^#@&$#&$&#*%@*$#*%#*$&@#@^%$#**@*#$*$#*#($#(*#%$@!#$_&^*&#%$@ » .. και γίνανε και 2 αλλάγές… στο 46′  ΠΟΥΛΚΑΣ ΧΡ. και ΤΑΠΟΣ Γ.
– Στο 2ο Ημίχρονο μπήκε ένας ΑΛΛΟΣ Μακεδονικός. Το χαμένο Πέναλτυ ( 50′ ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ), στο 1-2 και το οριζόντιο δοκάρι (75΄ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ ), στο 2-2 απλώς πείσμωσαν περισσότερο τούς παίχτες οι οποίοι έκλεισαν τους Παίονες της Αξιούπολης, σε όλο το ημίχρονο στην περιοχή τους χάνοντας, με την σειρά τους, σωρεία κλασσικών ευκαιρίων και γύρισαν το Παιχνίδι παίρνοντα το 3-ποντο.

ΣΥΝΘΕΣΗ : 1.ΝΕΔΕΛΤΣΟΣ  2.ΜΙΣΙΡΚΟΣ ( 46′ ΠΟΥΛΚΑΣ ΧΡ.) 3.ΤΟΔΗΣ (80′ ΓΩΓΟΣ ΑΘ.) 4.ΓΩΓΟΣ ΧΡ (46΄ΤΑΠΟΣ Γ) 5. ΠΟΥΛΚΑΣ ΕΛ. 6.ΓΙΑΝΤΣΗΣ  7.ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ  8.ΚΟΪΟΣ Θ.   9.ΧΑΤΖΗΜΛΑΔΗΣ  10. ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ  11. ΒΟΥΖΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ : 1-0 ΚΟΪΟΣ Θ 20 λεπτό, 2-2  ΓΙΑΝΤΣΗΣ 65ο λεπτό και  ΧΑΤΖΗΜΛΑΔΗΣ  80ο λεπτό.

Επόμενη Αγωνιστική : ΚΥΡΙΑΚΗ 29-11-09 , ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΥΚΟΔΑΣΟΥΣ ΩΡΑ 15.00